(Created page with "draft") |
No edit summary |
||
Line 1: | Line 1: | ||
{| class="wikitable" | |||
!ODS Code | |||
!Organisation Name | |||
!Locality | |||
|- | |||
|E84018 | |||
|STREATFIELD HEALTH CENTRE | |||
|NWL | |||
|- | |||
|E84024 | |||
|THE PINN MEDICAL CENTRE | |||
|NWL | |||
|- | |||
|E84036 | |||
|GLADSTONE MEDICAL CENTRE | |||
|NWL | |||
|- | |||
|E84076 | |||
|OXGATE GARDENS SURGERY | |||
|NWL | |||
|- | |||
|E84078 | |||
|KINGSBURY HEALTH AND WELLBEING | |||
|NWL | |||
|- | |||
|E84665 | |||
|NEASDEN MEDICAL CENTRE | |||
|NWL | |||
|- | |||
|E86005 | |||
|THE OAKLAND MEDICAL CENTRE | |||
|NWL | |||
|- | |||
|E86006 | |||
|THE DEVONSHIRE LODGE PRACTICE | |||
|NWL | |||
|- | |||
|E86011 | |||
|OXFORD DRIVE MEDICAL CENTRE | |||
|NWL | |||
|- | |||
|E86014 | |||
|CEDARS MEDICAL CENTRE | |||
|NWL | |||
|- | |||
|E86015 | |||
|CENTRAL UXBRIDGE SURGERY | |||
|NWL | |||
|- | |||
|E86022 | |||
|THE ABBOTSBURY PRACTICE | |||
|NWL | |||
|- | |||
|E86038 | |||
|GLENDALE MEDICAL CENTRE | |||
|NWL | |||
|- | |||
|E86609 | |||
|NORTH HYDE ROAD SURGERY | |||
|NWL | |||
|- | |||
|E86610 | |||
|WILLOW TREE SURGERY | |||
|NWL | |||
|- | |||
|E86612 | |||
|SHAKESPEARE HEALTH CENTRE | |||
|NWL | |||
|- | |||
|E86615 | |||
|ACREFIELD SURGERY | |||
|NWL | |||
|- | |||
|E86618 | |||
|CAREPOINT PRACTICE | |||
|NWL | |||
|- | |||
|F82019 | |||
|DR HAMILTON-SMITH | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F82030 | |||
|Lynwood Medical Centre | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F82034 | |||
|VICTORIA MEDICAL CENTRE | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F82630 | |||
|Chase Cross Medical Centre | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F82649 | |||
|Berwick Surgery | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84006 | |||
|Shrewsbury Road Surgery | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84010 | |||
|ST. BARTHOLOMEWS SURGERY | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84012 | |||
|ALBION HEALTH CENTRE | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84014 | |||
|The Upton Lane Medical Centre | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84015 | |||
|KINGSMEAD HEALTHCARE | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84016 | |||
|The Mission Practice | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84018 | |||
|Nightingale Practice | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84021 | |||
|London Fields Medical Centre | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84025 | |||
|Gough Walk Practice | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84030 | |||
|Ruston Street Clinic | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84031 | |||
|JUBILEE STREET PRACTICE | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84034 | |||
|St Stephen's Health Centre | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84035 | |||
|Richmond Road Medical Centre | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84039 | |||
|Whitechapel Health Centre | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84044 | |||
|HARLEY GROVE MEDICAL CTR. | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84046 | |||
|Brayford Square Surgery | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84047 | |||
|CUSTOM HOUSE SURGERY | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84051 | |||
|STROUTS PLACE MEDICAL CENTRE | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84052 | |||
|ESSEX LODGE | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84054 | |||
|The Limehouse Practice | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84055 | |||
|The Grove Road Surgery | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84060 | |||
|Athena Medical Centre | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84062 | |||
|Chrisp Street Health Centre | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84063 | |||
|The Dalston Practice | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84069 | |||
|Well Street Surgery | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84070 | |||
|Lathom Road Medical Centre | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84079 | |||
|THE WAPPING GROUP PRACTICE | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84087 | |||
|Harford Health Centre | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84092 | |||
|Glen Road Medical Centre | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84093 | |||
|TOLLGATE MEDICAL CENTRE | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84096 | |||
|The Lawson Practice | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84105 | |||
|The Lea Surgery | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84114 | |||
|CITY WELLBEING PRACTICE | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84118 | |||
|Merchant Street Surgery | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84122 | |||
|XX Place Surgery and Bromley by Bow | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84123 | |||
|Globe Town Surgery | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84124 | |||
|The Project Surgery | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84601 | |||
|Elsdale Street Surgery | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84620 | |||
|The Wick Health Centre | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84635 | |||
|Shoreditch Park Surgery | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84636 | |||
|Barretts Grove Surgery | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84640 | |||
|The Neaman Practice | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84642 | |||
|Lucas Avenue Practice | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84647 | |||
|ROSERTON STREET SURGERY | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84656 | |||
|DOCKLANDS MEDICAL CENTRE | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84657 | |||
|Cumberland Medical Centre | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84666 | |||
|St Luke's Medical Centre | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84668 | |||
|The Clapton Surgery | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84670 | |||
|The Westbury Road Medical Practice | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84672 | |||
|Leytonstone Road Medical Centre | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84673 | |||
|Venugopal RS | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84676 | |||
|Stroudley Walk Health Centre | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84677 | |||
|EAST END MEDICAL CENTRE | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84682 | |||
|EAST ONE HEALTH | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84685 | |||
|Elm Practice | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84686 | |||
|Cranwich Road Surgery | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84694 | |||
|The Surgery (Brooke Road) | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84696 | |||
|The Tredegar Practice | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84698 | |||
|Aberfeldy Practice | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84706 | |||
|DR SKS SWEDAN | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84710 | |||
|ISLAND HEALTH | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84711 | |||
|Rosewood Practice | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84714 | |||
|St Pauls Way Medical Centre | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84717 | |||
|Royal Docks Medical Practice | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84719 | |||
|Latimer Health Centre | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84720 | |||
|HEALY MEDICAL CENTRE | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84729 | |||
|Dr Bhadra's Surgery | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84731 | |||
|ST. KATHERINE'S DOCK PRACTICE | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84733 | |||
|Health E1 | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84741 | |||
|DR T KRISHNAMURTHY | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F84747 | |||
|THE BARKANTINE PRACTICE | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F86034 | |||
|GREEN LANE, GOODMAYES MEDICAL PRACTICE | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F86038 | |||
|SMA Medical Practice | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F86040 | |||
|Dr A Arif's Practice | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F86060 | |||
|Newbury Group Practice | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F86062 | |||
|The Grove Medical Centre | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F86064 | |||
|The Elmhurst Practice | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F86616 | |||
|The Old Church Surgery | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F86702 | |||
|St Clements Surgery | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F86703 | |||
|The Redbridge Surgery | |||
|NEL | |||
|- | |||
|F86705 | |||
|Langthorne Sharma Family Practice | |||
|NEL | |||
|- | |||
|G83001 | |||
|MANOR BROOK PMS | |||
|SEL | |||
|- | |||
|G84008 | |||
|MANOR ROAD SURGERY | |||
|SEL | |||
|- | |||
|G84010 | |||
|CHISLEHURST MEDICAL PRACTICE | |||
|SEL | |||
|- | |||
|G84015 | |||
|STATION ROAD SURGERY | |||
|SEL | |||
|- | |||
|G84023 | |||
|SOUTHBOROUGH LANE SURGERY | |||
|SEL | |||
|- | |||
|G84025 | |||
|THE PARK PRACTICE | |||
|SEL | |||
|- | |||
|G84629 | |||
|SUNDRIDGE MEDICAL CENTRE | |||
|SEL | |||
|- | |||
|G85014 | |||
|STREATHAM COMMON GROUP PRACTICE | |||
|SEL | |||
|- | |||
|G85016 | |||
|HERNE HILL GROUP PRACTICE | |||
|SEL | |||
|- | |||
|G85021 | |||
|PRENTIS MEDICAL CENTRE | |||
|SEL | |||
|- | |||
|G85023 | |||
|LEWISHAM MEDICAL CENTRE | |||
|SEL | |||
|- | |||
|G85027 | |||
|BURNT ASH SURGERY | |||
|SEL | |||
|- | |||
|G85030 | |||
|PARKSIDE MEDICAL CENTRE | |||
|SEL | |||
|- | |||
|G85032 | |||
|TORRIDON ROAD MEDICAL PRACTICE | |||
|SEL | |||
|- | |||
|G85061 | |||
|WOOLSTONE MEDICAL CENTRE | |||
|SEL | |||
|- | |||
|G85091 | |||
|THE THREE ZERO SIX MEDICAL CENTRE | |||
|SEL | |||
|- | |||
|G85096 | |||
|THE VALE SURGERY | |||
|SEL | |||
|- | |||
|G85100 | |||
|BECKETT HOUSE PRACTICE | |||
|SEL | |||
|- | |||
|G85127 | |||
|THE CORNER SURGERY | |||
|SEL | |||
|- | |||
|G85130 | |||
|MAWBEY GROUP PRACTICE | |||
|SEL | |||
|- | |||
|G85132 | |||
|TESSA JOWELL GP SURGERY | |||
|SEL | |||
|- | |||
|G85136 | |||
|WATERLOO HEALTH CENTRE | |||
|SEL | |||
|- | |||
|G85137 | |||
|BROCKWELL PARK SURGERY | |||
|SEL | |||
|- | |||
|G85633 | |||
|NOVUM HEALTH PARTNERSHIP | |||
|SEL | |||
|- | |||
|G85673 | |||
|SPRINGFIELD MEDICAL CENTRE | |||
|SEL | |||
|- | |||
|G85681 | |||
|THE LORDSHIP LANE SURGERY | |||
|SEL | |||
|- | |||
|G85690 | |||
|HERNE HILL ROAD MEDICAL PRACTICE | |||
|SEL | |||
|- | |||
|G85695 | |||
|AKERMAN MEDICAL PRACTICE | |||
|SEL | |||
|- | |||
|G85706 | |||
|THE OLD DAIRY HEALTH CENTRE | |||
|SEL | |||
|- | |||
|G85722 | |||
|WOODLANDS HEALTH CENTRE | |||
|SEL | |||
|- | |||
|G85724 | |||
|EDITH CAVELL PRACTICE | |||
|SEL | |||
|- | |||
|Y00212 | |||
|Pollard Row Practice APMS | |||
|NEL | |||
|- | |||
|Y00918 | |||
|Granville Medical Centre | |||
|NEL | |||
|- | |||
|Y01291 | |||
|Chingford Medical Practice | |||
|NEL | |||
|- | |||
|Y02575 | |||
|Porters Avenue Health Centre | |||
|NEL | |||
|- | |||
|Y05080 | |||
|FIRST CHOICE MEDICAL CARE | |||
|NWL | |||
|} |
Revision as of 11:01, 26 April 2021
ODS Code | Organisation Name | Locality |
---|---|---|
E84018 | STREATFIELD HEALTH CENTRE | NWL |
E84024 | THE PINN MEDICAL CENTRE | NWL |
E84036 | GLADSTONE MEDICAL CENTRE | NWL |
E84076 | OXGATE GARDENS SURGERY | NWL |
E84078 | KINGSBURY HEALTH AND WELLBEING | NWL |
E84665 | NEASDEN MEDICAL CENTRE | NWL |
E86005 | THE OAKLAND MEDICAL CENTRE | NWL |
E86006 | THE DEVONSHIRE LODGE PRACTICE | NWL |
E86011 | OXFORD DRIVE MEDICAL CENTRE | NWL |
E86014 | CEDARS MEDICAL CENTRE | NWL |
E86015 | CENTRAL UXBRIDGE SURGERY | NWL |
E86022 | THE ABBOTSBURY PRACTICE | NWL |
E86038 | GLENDALE MEDICAL CENTRE | NWL |
E86609 | NORTH HYDE ROAD SURGERY | NWL |
E86610 | WILLOW TREE SURGERY | NWL |
E86612 | SHAKESPEARE HEALTH CENTRE | NWL |
E86615 | ACREFIELD SURGERY | NWL |
E86618 | CAREPOINT PRACTICE | NWL |
F82019 | DR HAMILTON-SMITH | NEL |
F82030 | Lynwood Medical Centre | NEL |
F82034 | VICTORIA MEDICAL CENTRE | NEL |
F82630 | Chase Cross Medical Centre | NEL |
F82649 | Berwick Surgery | NEL |
F84006 | Shrewsbury Road Surgery | NEL |
F84010 | ST. BARTHOLOMEWS SURGERY | NEL |
F84012 | ALBION HEALTH CENTRE | NEL |
F84014 | The Upton Lane Medical Centre | NEL |
F84015 | KINGSMEAD HEALTHCARE | NEL |
F84016 | The Mission Practice | NEL |
F84018 | Nightingale Practice | NEL |
F84021 | London Fields Medical Centre | NEL |
F84025 | Gough Walk Practice | NEL |
F84030 | Ruston Street Clinic | NEL |
F84031 | JUBILEE STREET PRACTICE | NEL |
F84034 | St Stephen's Health Centre | NEL |
F84035 | Richmond Road Medical Centre | NEL |
F84039 | Whitechapel Health Centre | NEL |
F84044 | HARLEY GROVE MEDICAL CTR. | NEL |
F84046 | Brayford Square Surgery | NEL |
F84047 | CUSTOM HOUSE SURGERY | NEL |
F84051 | STROUTS PLACE MEDICAL CENTRE | NEL |
F84052 | ESSEX LODGE | NEL |
F84054 | The Limehouse Practice | NEL |
F84055 | The Grove Road Surgery | NEL |
F84060 | Athena Medical Centre | NEL |
F84062 | Chrisp Street Health Centre | NEL |
F84063 | The Dalston Practice | NEL |
F84069 | Well Street Surgery | NEL |
F84070 | Lathom Road Medical Centre | NEL |
F84079 | THE WAPPING GROUP PRACTICE | NEL |
F84087 | Harford Health Centre | NEL |
F84092 | Glen Road Medical Centre | NEL |
F84093 | TOLLGATE MEDICAL CENTRE | NEL |
F84096 | The Lawson Practice | NEL |
F84105 | The Lea Surgery | NEL |
F84114 | CITY WELLBEING PRACTICE | NEL |
F84118 | Merchant Street Surgery | NEL |
F84122 | XX Place Surgery and Bromley by Bow | NEL |
F84123 | Globe Town Surgery | NEL |
F84124 | The Project Surgery | NEL |
F84601 | Elsdale Street Surgery | NEL |
F84620 | The Wick Health Centre | NEL |
F84635 | Shoreditch Park Surgery | NEL |
F84636 | Barretts Grove Surgery | NEL |
F84640 | The Neaman Practice | NEL |
F84642 | Lucas Avenue Practice | NEL |
F84647 | ROSERTON STREET SURGERY | NEL |
F84656 | DOCKLANDS MEDICAL CENTRE | NEL |
F84657 | Cumberland Medical Centre | NEL |
F84666 | St Luke's Medical Centre | NEL |
F84668 | The Clapton Surgery | NEL |
F84670 | The Westbury Road Medical Practice | NEL |
F84672 | Leytonstone Road Medical Centre | NEL |
F84673 | Venugopal RS | NEL |
F84676 | Stroudley Walk Health Centre | NEL |
F84677 | EAST END MEDICAL CENTRE | NEL |
F84682 | EAST ONE HEALTH | NEL |
F84685 | Elm Practice | NEL |
F84686 | Cranwich Road Surgery | NEL |
F84694 | The Surgery (Brooke Road) | NEL |
F84696 | The Tredegar Practice | NEL |
F84698 | Aberfeldy Practice | NEL |
F84706 | DR SKS SWEDAN | NEL |
F84710 | ISLAND HEALTH | NEL |
F84711 | Rosewood Practice | NEL |
F84714 | St Pauls Way Medical Centre | NEL |
F84717 | Royal Docks Medical Practice | NEL |
F84719 | Latimer Health Centre | NEL |
F84720 | HEALY MEDICAL CENTRE | NEL |
F84729 | Dr Bhadra's Surgery | NEL |
F84731 | ST. KATHERINE'S DOCK PRACTICE | NEL |
F84733 | Health E1 | NEL |
F84741 | DR T KRISHNAMURTHY | NEL |
F84747 | THE BARKANTINE PRACTICE | NEL |
F86034 | GREEN LANE, GOODMAYES MEDICAL PRACTICE | NEL |
F86038 | SMA Medical Practice | NEL |
F86040 | Dr A Arif's Practice | NEL |
F86060 | Newbury Group Practice | NEL |
F86062 | The Grove Medical Centre | NEL |
F86064 | The Elmhurst Practice | NEL |
F86616 | The Old Church Surgery | NEL |
F86702 | St Clements Surgery | NEL |
F86703 | The Redbridge Surgery | NEL |
F86705 | Langthorne Sharma Family Practice | NEL |
G83001 | MANOR BROOK PMS | SEL |
G84008 | MANOR ROAD SURGERY | SEL |
G84010 | CHISLEHURST MEDICAL PRACTICE | SEL |
G84015 | STATION ROAD SURGERY | SEL |
G84023 | SOUTHBOROUGH LANE SURGERY | SEL |
G84025 | THE PARK PRACTICE | SEL |
G84629 | SUNDRIDGE MEDICAL CENTRE | SEL |
G85014 | STREATHAM COMMON GROUP PRACTICE | SEL |
G85016 | HERNE HILL GROUP PRACTICE | SEL |
G85021 | PRENTIS MEDICAL CENTRE | SEL |
G85023 | LEWISHAM MEDICAL CENTRE | SEL |
G85027 | BURNT ASH SURGERY | SEL |
G85030 | PARKSIDE MEDICAL CENTRE | SEL |
G85032 | TORRIDON ROAD MEDICAL PRACTICE | SEL |
G85061 | WOOLSTONE MEDICAL CENTRE | SEL |
G85091 | THE THREE ZERO SIX MEDICAL CENTRE | SEL |
G85096 | THE VALE SURGERY | SEL |
G85100 | BECKETT HOUSE PRACTICE | SEL |
G85127 | THE CORNER SURGERY | SEL |
G85130 | MAWBEY GROUP PRACTICE | SEL |
G85132 | TESSA JOWELL GP SURGERY | SEL |
G85136 | WATERLOO HEALTH CENTRE | SEL |
G85137 | BROCKWELL PARK SURGERY | SEL |
G85633 | NOVUM HEALTH PARTNERSHIP | SEL |
G85673 | SPRINGFIELD MEDICAL CENTRE | SEL |
G85681 | THE LORDSHIP LANE SURGERY | SEL |
G85690 | HERNE HILL ROAD MEDICAL PRACTICE | SEL |
G85695 | AKERMAN MEDICAL PRACTICE | SEL |
G85706 | THE OLD DAIRY HEALTH CENTRE | SEL |
G85722 | WOODLANDS HEALTH CENTRE | SEL |
G85724 | EDITH CAVELL PRACTICE | SEL |
Y00212 | Pollard Row Practice APMS | NEL |
Y00918 | Granville Medical Centre | NEL |
Y01291 | Chingford Medical Practice | NEL |
Y02575 | Porters Avenue Health Centre | NEL |
Y05080 | FIRST CHOICE MEDICAL CARE | NWL |